ABA2: Krka nadigrala Lovčen, do zmage tudi Primorska

Liga ABA 11. Okt 201720:57 > 21:00
ABA/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Košarkaši Krke, ki naj bi spadali v krog glavnih favoritov v za napredovanje v elitno ligo ABA so včeraj v domači dvorani premagali ekipo Lovčena s Cetinja z 89:76. V prvem krogu se je zmage prav tako veselila Primorska. Rogaška pa je vknjižila poraz.

Vprašanje o zmagovalcu je bilo znano že v prvem polčasu, ki so ga košarkarji Krke dobili s 13. točkami razlike. Gostom se je videlo, da še niso povsem uigrani in to se jim je poznalo predvsem v prvem polčasu.

Gostje niso našli pravega načina kako zaustaviti Paola Marinellija, Marka Jošila in Žigo Dimca. Ekipa Lovčena se v drugem polčasu sicer ni predala, vendar je iskala možnosti za priključek, vendar preveč blizu jim ni uspelo priti. Krka je tretjo četrtino dobila, v zadnji pa povsem pričakovano malce popustila in jo tudi izgubila. Končni rezultat tekme pa je bil 89:76 v korist Novomeščanov.

Daleč najboljši košarkar tekme je bil Marko Jošilo, ki je dosegel 19 točk in k temu dodal še 12 skokov. Pri domačih so mu sledili še Marinelli s 16 točkami, Dino Cinac s 13 in Dimec z 12 točkami.

SIXT Primorska je bila v Srbiji boljša od Dynamica s 101:90. Rogaška pa je v Črni gori izgubila proti Teodu iz Tivata z 78:69.