Dominantni Domen s trojkami "sestrelil" Mego

Liga ABA 15. Okt 201719:08 > 19:19
ABA liga

V 4. krogu košarkarske lige ABA je edini slovenski predstavnik Petrol Olimpija prišel do pomembne zmage na gostovanju pri Mega Bemaxu (86:77).

Košarkarji Petrol Olimpije so zdaj po štirih krogih polovično uspešni, potem ko so na težkem gostovanju premagali Mego Bemaxa, za katero igra Vlatko Čančar (tokrat 11 točk). Ljubljančani so tekmo slabo začeli. Po zaostanku s 3:9 je trener Gašper Okorn odreagiral z minuto odmora.

Njegovi izbranci so se prebudili, zrežirali preobrat in prvo četrtino dobili s 25:22. V drugi je Olimpija povedla z 38:29, polčas pa dobila z 48:46. Po treh četrtinah je Mega vodila z 68:63, obetala pa se je razburljiva končnica.

Zmaji so bili v zadnjem delu igre zbrani in prišli do velike zmage 86:77. S trojkami je blestel Domen Lorbek (5/5), dve ključni v zaključku srečanja. Sicer je bil z 20 točkami najboljši strelec Jordan Morgan, ki se je razveselil dvojnega dvojčka, saj je v statistiko vpisal še deset skokov-

V četrtem krogu je bil zagrebški derbi med Cibono in Cedevito zelo napet. Odločil ga je šele podaljšek, v katerem so se bolje znašli košarkarji Cibone. To je bil tudi obračun dveh nekdanjih selektorjev Slovenije Slobodana Subotića in Jureta Zdovca., ki je pripadel prvemu. Cibona je slavila s 100 proti 94, ob zmagi “volkov” pa je blestel reprezentant Luka Žorić (29 točk).