Lorbek v Pionirju osupnil Partizan

Liga ABA 18. Nov 201718:55 > 20:42
Petrol Olimpija

Petrol Olimpija je v 9. krogu lige ABA sredi Beograda šokirala Partizan, ki je ob polčasu vodil za deset točk, na koncu pa bil za točko prekratek (77:78).

Petrol Olimpija se je v srbski prestolnici veselila druge zaporedne zmage v regionalnem tekmovanju. A na začetku ni prav nič kazalo na uspeh Ljubljančanov. Partizan je po seriji treh trojk hitro povedel s 14:4 in imel po prvi četrtini 11 točk prednosti (20:9). Zmaji so se v drugi četrtini približali le na točko zaostanka, ko so zadeli štiri trojke (26:25), vendar so domači po štirih zaporednih točkah Pecarskega in trojki Marinkovića prek celega igrišča ob izteku prvega polčasa prednost povišali na deset točk.

Tretjo četrtino je bolje začela Olimpija in počasi topila prednost domačih. Zmaji so prvič povedli tik pred začetkom zadnje četrtine (56:57). V zadnjem delu so gledalci v Pionirju spremljali izenačeno igro in izmenjavanje v vodstvu. Pri Olimpiji je še naprej blestel Jan Špan (20 točk in pet podaj), ki je zadel šest trojk, odlčilni točki pa je s črte prostih metov prispeval Domen Lorbek. V zadnjem napadu je imel Veličković met za zmago, vendar žoga ni zadela cilja in zmaga je odšla v Ljubljano.