Petrol Olimpija v Tivoliju do pomembne zmage

Liga ABA 3. Dec 201720:08 > 20:13
KK Petrol Olimpija

Košarkarji Petrola Olimpije so v Ligi ABA dosegli tretjo zaporedno zmago. V Tivoliju je s 73:64 padel FMP.

Olimpija je tako hitro pozabila na poraz v državnem prvenstvu, kjer jih je po reprezentančnem premoru presenetila Rogaška. V jadranski ligi je četa Gašperja Okrona zaigrala bolje in s peto zmago v sezoni zaostrila boj za četrto mesto. To je bila prva domača zmaga.

Pomembno zmago je zasenčila nova poškodba Talorja Battla, ki si je poškodoval stegensko mišico. Ameriški organizator igre se je ravno vrnil po poškodbi in danes šele drugič v tej sezoni zaigral v dresu zmajev.

Odločilna za zmago je bila zadnja četrtina, v kateri so gostitelji prišli do delnega izida 10:0 in v 34. minuti povedli z 61:55. Ljubljančani so vodstvo zadržali do konca.

Najbolj razpoložen je bil Jordan Morgan, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom (18 točk in 12 skokov), točko manj je dosegel Domen Lorbek.

Gašper Okorn, trener Olimpije, je po tekmi povedal: “Čestitke igralcem za pristop in prikazano. Odigrali smo več kot solidno v obrambi. Dosledno smo se držali dogovorov, predvsem na Čoviću in Oju. Mislim, da nam je uspelo pretrgati vez med Čovićem in ostalim delom ekipe FMP-ja. Gostje je držal v igri predvsem odličen skok, ki mi nekako ne da miru. V nadaljevanju srečanja smo začeli skakati tudi v napadu in mislim, da je predvsem to prelomilo srečanje v našo korist. Precej lažje je igrati v napadu, ko igra steče tudi v napadu. V drugem polčasu nam je uspelo popraviti tudi met za tri točke. Mislim, da je žoga lepo tekla v napadu, saj je celotna ekipa odlično sodelovala. Vse to je prinesla naša dobra obramba. V kolikor je bila tekma v slovenskem prvenstvu žrtev, da smo morali nekaj žrtvovati, sem lahko zadovoljen.