Polom Olimpije ob polčasu dovolj za poraz v Zadru

Liga ABA 8. Dec 201721:33 > 21:47
liga ABA

Petrol Olimpija je po treh zaporednih zmagah v ligi ABA tokrat doživela poraz. Usoden je bil prvi polčas v Zadru, ki je Olimpiji prizadejal šesti poraz.

Tekma je bila odločena že po prvem polčasu, ki ga je Zadar dobil s prednostjo 51:30. Ljubljančani so v prvi četrtini še nekako držali korak z nasprotnikom, ki je po prvih desetih minutah vodil z 29:20. Potem pa se je zeleno-bela ladja počasi začela potapljati. Zgolj deset točk v desetih minutah je prineslo zaostanek 21 točk, kar pa je bilo v drugem polčasu preveč za povratek izmučenih gostov.

Naši košarkarji so se v drugem polčasu malce sprostili predvsem v napadu, vendar od kakšnega epskega povratka so bili predaleč. Tretjo četrtino so sicer dobili za pet točk, a so potem v zadnji znova popustili in na koncu izgubili s 97:77. In s tem zapravili tudi lepo priložnost, da bi se zavihteli pod vrh lige ABA.

Pri Petrol Olimpiji je bil najboljši strelec Jordan Morgan z 19 točkami, sledila sta Jan Špan in Devin Oliver s 14. 10 jih je dodal še kapetan Gregor Hrovat.