ABA liga: Cibona ob zvoku sirene do zmage nad Olimpijo

Liga ABA 23. Dec 201718:48 > 18:50
Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Košarkarji Cibone so v 13. krogu lige ABA s košem Marka Tomasa v zadnji sekundi premagali ljubljansko Olimpijo (80:78).

Pred skoraj 3000 gledalci v dvorani Tivoli sta se ekipi krčevito borili za zmago, pred zadnjimi desetimi minutami pa se je zdelo, da so bližje zmagi Ljubljančani. Po izenačenem prvem polčasu, so v tretji četrtini varovanci Gašperja Okorna odigrali brezhibno, a so se gostje vrnili in v zadnjih sekundah zmagali.

Najboljši pri Zagrebčanih je bil Luka Zorić s 15 točkami in 16 skoki, Karlo Uljarević je dodal 12 točk, Marin Rožić pa 10. Pri “zmajih” se je izkazal Jan Špan s 17 točkami, Jordan Morgan in Taylor Battle pa sta jih dosegla 14.

Cibona po zmagi drži 6. mesto, medtem ko je Olimpija po porazu pristala na devetem (5 zmag – 8 porazov).