Olimpija se je do konca upirala Crveni zvezdi

Liga ABA 2. Jan 201818:53 > 20:12
KK Crvena zvezda

Košarkarji Petrol Olimpije so izgubili tekmo 14. kroga Lige ABA. V Beogradu jih je z 80:76 premagala Crvena zvezda.

Ljubljančani so v prvi četrtini prikazali solidno igro, ne le v napadu, tudi v obrambi. Po trojki Jana Špana in košu Jordana Morgana so povedli s 4:9, nato kar tri minute niso dosegli koša, gostitelji pa so z delnim izidom 8:0 smuknili v prednost. Vseeno so varovanci Gašperja Okorna četrtino končali s košem prednosti, po izenačujoči trojki Dylana Ennisa je s polaganjem ob sireni za vodstvo +2 poskrbel Talor Battle (16:18).

V nadaljevanju so se košarkarji Crvene Zvezde razigrali, a se kljub vsemu niso uspeli odlepiti od slovenskega prvaka. Zadeli so tri zaporedne trojke, po zadnji, ki jo je dosegel Nemanja Dangubić, so povedli za štiri (35:31), a se je Olimpija vrnila in izid po Battlovem košu izenačila na 37. Rezultat se nato skoraj dve minuti ni spremenil, vse do trojke Milka Bjelice (40:37), ki je postavil tudi izid ob polčasu.

Ljubljančani so tretjo četrtino odprli z delnim izidom 4:0, lahko bi povedli tudi z višjo razliko, vendar niso izkoristili številnih zgrešenih metov nasprotnika. Ekipi sta si izmenjavali vodstvo, nato pa so po gostitelji na krilih Mathiasa Lessorta in Branka Lazića z delnim izidom 10:4 zaključili tretjo četrtino (62:56).

V zadnji četrtini so gostitelji dvakrat vodili za devet točk, a se zeleno-beli niso dali, po štirih zaporednih točkah Oliverja (73:68) je domači trener Dušan Alimpijević zahteval minuto odmora, po kateri so se njegovi varovanci osredotočali le za mete za tri točke. Iz nekaj poskusov je bil uspešen zgolj Dejan Davidovac, ki je zadel takoj po odmoru, zapravljenih napadov pa gostje niso uspeli izkoristiti za vrnitev.

Domen Lorbek jih približal na tri točke zoastanka (76:73), a za kaj več je slovenskim prvakom v končnici tekme zmanjkalo predvsem – zbranosti.

Prvo ime srečanje je bil Taylor Rochestie, ki je zbral 16 točk, po 13 sta jih ob zmagi gostiteljev dosegla še James Feldeine in Nemanja Dangubić. Pri zmajih sta bila najučinkovitejša Jordan Morgan in Jan Špan, ki sta dosegla po 15 točk, 12 jih je dodal Domen LorbekRoko Badžim 9.