Petrol Olimpiji v zadnji četrtini "zmanjkalo goriva"

Liga ABA 5. Jan 201820:56 > 21:05

Le 24 ur po pokalni tekmi so košarkarji Petrola Olimpije odigrali novo tekmo. V 15. krogu Lige ABA so v Stožicah izgubili proti Mega Bemaxu (69:76), pa čeprav so večji del tekme vodili.

“Zmaji” so v zadnji del srečanja vstopili s prednostjo petih točk (prve tri četrtine so se končale takole 18:15, 18:15, 18:19), potem pa jim je v zadnji četrtini “zmanjkalo sape”.

Gostje so dve minuti in 20 sekund do konca povedli (64:65). Odločilno trojko je minuto in štiri sekund do konca zadel Kostja Mushidi, nad njim je bila storjena še osebna napaka, prosti met je izkoristil (67:72). Mega je nato vodstvo le še povišala. To je že peti zaporedni poraz Petrola Olimpije v Ligi ABA.

Najboljši strelec pri domačih je bil tokrat Domen Lorbek (16 točk), pri gostih pa je blestel Nikola Rebić (19). Slovenski reprezentant v vrsti gostov Vlatko Čančar je k zmagi prispeval 9 točk.

Petrol Olimpija in Mega Bemax sta se na enajstem mestu izenačili po številu zmag (5-10). Za ljubljansko ekipo sedaj zaostaja le še MZT iz Skopja (2-13).