Poraz Zvezde proti konkurentu iz Podgorice

Liga ABA 8. Jan 201816:25 > 18:48
ABA, Budućnost Voli

Košarkarji Bududućnosti so v derbiju ABA lige premagali velikega konkurenta v boju za končno prvo mesto in se s tem samo še utrdili na prvem mestu. Pred domačimi gledalci so z odlično predstavo premagali trikratne zaporedne prvake lige iz Beograda z 92:86.

Košarkarji iz Podgorice, ki z enim samim porazom zasedajo prvo mesto so danes v derbiju 15. kroga lige ABA premagali konkurenta iz Beograda in mu zadali tretji poraz v sezoni. Z zmago so še dodatno pridobili v boju za prvo mesto v primerjavi s Crveno zvezdo in Cedevito.

V domači dvorani so na krilih svojih navijačev uspeli premagati evroligaško ekipo rdeče-belih. Na odlični tekmi jim je steklo predvsem v napadu, saj so iz 23. poizkusov za tri točke zadeli kar 16-krat.

Zvezda je tekmo bolje pričela in prvo četrtino dobila za pet točk, v drugi pa so se prebudili črnogorci in rezultat obrnili v svojo korist in na odmor odšli s prednostjo petih točk. Drugi polčas je bil povsem izenačen, rdeče-belim pa se nikakor ni uspelo približati. Srbi so drugi polčas izgubili za točko in na koncu morali priznati premoč z 92:86.

Najboljši pri domačih je bil Nikola Ivanović, ki je dosegel 18 točk. Pri beograjčanih je bil z 19 točkami Taylor Rochestie.