Budućnost prevelik zalogaj za "zmaje"

Liga ABA 21. Jan 201820:52 > 21:03

Košarkarji Petrola Olimpije so doživeli nov poraz v Ligi ABA. V Podgorici je bila prepričljivo boljša Budućnost z 88:66.

Ob polčasu je Olimpija zaostajala za 12 točk, v tretji četrtini pa so Črnogorci popolnoma prevladali, tretjo četrtino so dobili s 24:9, v zadnjo četrtino so tako vstopili s 27 točkami prednosti. V zadnjih desetih minutah so domači vodili že za 32 točk, tekma je bila tako že odločena.

“Zmaji” so uspeli nekoliko ublažiti rezultat, zadnja četrtina je tudi edina, ki so jo Ljubljančani dobili. Trener Zoran Martić na tekmi ni mogel računati na Domna Lorbka, ki ima težave s kolenom, v postavi pa sta bila nova igralca Mirza Begić in Yusuf Sanon.

Noben od dvojice se ni vpisal med strelce. Najboljši strelec Olimpije je bil tokrat Devin Oliver s 24 točkami, pri domačih pa je blestel Nikola Ivanović (22 točk).