Budućnost do prve finalne zmage sredi Beograda

Liga ABA 9. Apr 201818:39 > 20:48

Košarkarji Budućnosti so slavili na prvi finalni tekmi lige ABA, kjer so v Beogradu premagali Crveno Zvezdo z 80:76 in v seriji povedli z 1:0.

Košarkarji Budučnosti so na prvi finalni tekmi ugnali favorita ekipo Crvene Zvezde, ki je pred domačimi gledalci doživela hladen tuš.

Črnogorci so bolje pričeli tekmo in celo dobili prvo četrtino s 25:22. Rdeče-beli so se hitro in dobro odzvali in se v drugi polčas podali celo s prednostjo ene točke 38:37. Gostje, ki so imeli več časa za pripravo na tekmo so znova bolje pričeli drugi del tekme in se odlepili od favoritov v finalu. Tretjo četrtino so dobili za sedem točk, predvsem po zaslugi dobrega zaključka. Dobro so nadaljevali celo v zadnji četrtini, kjer so celo vodili za deset točk.

Zvezda je potem uspela zmanjšati razliko in nekaj sekund do konca celo priti do zaostanka treh točk, vendar je domačim zmanjkalo časa in na koncu so na prvi finalni tekmi morali Budučnosti priznati premoč, ki je slavila z 80:76.

Druga finalna tekma sledi jutri ob 18:30 prav tako v Beogradu.