Budučnost po napeti končnici korak bližje naslovu

Liga ABA 13. Apr 201819:36 > 20:51
KK Crvena zvezda

Na tretji finalni tekmi lige ABA sta se v Črni gori pomerila Budučnost in Crvena zvezda, domači so z 78:77 dobili tretjo tekmo finala in sedaj vodijo z 2:1 in so le še eno zmago oddaljeni od naslova v ligi ABA.

Tretjo finalno tekmo lige ABA med Budučnostjo in Crveno zvezdo je dobila domača ekipa z 78:77 in v finalni seriji povedla z 2:1.

V prvem polčasu smo spremljali zelo izenačeno in dobro košarko. Predvsem prva četrtina je bila izenačena, ki pa so jo na koncu dobili domači za točko 24:23. V drugi četrtini se je Zvezda vrnila v igro in na odmor celo odšla s prednostjo petih točk.

V drugem polčasu so se domači še enkrat več vrnili v tekmo in z izjemno tretjo četrtino Srbom pobegnili na +4. Obetal se nam je zanimiv zaključek tekme. Domači so celo povedli za šest, a so se rdeče-beli vrnili nazaj v igro in kaj hitro prišli do izenačenje, vendar vodili niso niti v enem trenutku zadnje četrtine. Črnogorci so v zaključku z enim zadetim prostim metom povedli z 78:77 gostje iz Beograda so imeli na voljo celo napad za zmago, a so ga zapravili in se morali sprijazniti z drugim porazom v finalni seriji.