Mitch McCarron se iz Olimpije vrača v Avstralijo

Liga ABA 8. Jun 201820:55 > 20:59
Petrol Olimpija

Avstralski organizator igre Mitch McCarron ne bo nadaljeval kariere pri Petrol Olimpiji. Igralec namreč odhaja v Avstralijo k moštvu Melbourne United.

Petrol Olimpija bo v prihodnjo sezono vstopila brez organizatorja igre Mitcha McCarrona, ki bo kariero nadaljeval v domovini, pri moštvu Melbourne United.

McCarron je v Ljubljano prispel konec februarja kot zamenjava za Taylorja Battla in je s svojimi odličnimi predstavami, požrtvovalnostjo ter profesionalnostjo v vseh pogledih prispeval velik delež k osvojitvi 17. naslova državnih prvakov. McCarron je na 17 odigranih tekmah v Ligi Nova KBM v povprečju dosegal 11,5 točke ter 4,7 skokov ter 2,9 podaje na srečanje.

Ob slovesu od zeleno-belega dresa je McCarron povedal: “Rad bi se zahvalil Petrol Olimpiji za odnos, ki sem ga bil deležen v času, ko sem igral v Sloveniji. Roman Lisac in vsi zaposleni v klubu so mi vedno bili v pomoč in so mi pomagali, da sem se počutil dobrodošlega, kar olajša igranje v vsakem klubu. Trenerski štab je bil vedno na razpolago za pogovor, da bi mi pomagali postati boljši košarkar, soigralci prav tako. Težko je zmagovati in uživati ob tem, če nimaš odličnih soigralcev, zato sem zelo hvaležen tej skupini, ki sem se ji pridružil marca. Zahvala gre tudi navijačem, ki so podpirali naše moštvo! Igranje pred velikim številom gledalcev je nekaj posebnega in nikoli ne bom pozabil končnice državnega prvenstva. Čeprav sem se odločil za povratek v Avstralijo upam, da se naše poti znova srečajo. Petrol Olimpija, hvala za vse!“