Olimpija jadransko ligo začela z zmago

Liga ABA 28. Sep 201819:49 > 19:55
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Košarkarji Petrol Olimpije so v novi sezoni prišli do prve zmage. Na uvodni tekmi Lige ABA so v Stožicah brez težav premagali Mornar iz Bara (87:66).

Ljubljančani so vodili skozi celoten obračun, že ob koncu prve četrtine pa so si priigrali dvomestno prednost. To so zadržali vse do polčasa, nato pa se je razigral še Mirza Begić. Olimpija je prišla do 17 točk prednosti in prvaki Črne gore so bili na tleh. Najvišja prednost na tekmi je znašala kar 28 točk.

Pri Olimpiji sta bila najboljša Blaž Mesiček (16 točk, 7 skokov in 4 podaje) in Mirza Begić (16 točk, 9 skokov). Dvomestni so bili še Dražen Bubnić (14 točk), Miha Lapornik in Jan Špan (oba po 11 točk).

Olimpija je po dveh porazih na začetku sezone (superpokalni tekmi proti Crveni zvezdi in Sixt Primorski) z dobro predstavo poskrbela za lepo spodbudo za nadaljevanje.