Prvak na uvodni tekmi sezone razbil Krko

Liga ABA 1. Okt 201822:57 > 23:17

Drugi slovenski predstavnik v Ligi ABA - Krka je v prvem krogu gostovala v Podgorici pri Budućnosti, ki je brez večjih težav slavila s 86:64.

Krka sicer tudi povratnik v Ligo Aba je sezono začela na najtežjem možnem gostovanju, pri aktualnih prvakih iz Podgorice. Temu primeren je tudi končni rezultat, ki govori v prid Črnogorcev.

V prvem polčasu je vse potekalo po domačih notah, ki so narekovali ritem igre in se tudi dokaj hitro oddaljili od Novomeščanov, ki seveda niso mogli slediti tako visokemu ritmu. Do polčasa je bila razlika že 18 točk, kar pa slovenskemu predstavniku ni vlivalo ravno veliko upanja pred nadaljevanjem. Budućnost je dobila tudi drugi polčas in nakoncu slavila s prednostjo +22.

Najboljši strelec tekme je bil košarkar Krke Dino Cinac, ki je dosegel kar 16 točk, z desetimi mu je sledil še Jure Balažič. Poleg teh dveh trener Simon Petrov ni imel kaj prida razpoloženih košarkarjev.

Pri Budućnosti, ki jo vodi tudi nekdanji trener Krke Aleksandar Đžikić so si igralci med seboj lepo porazdelili točke. Pri Črnogorcih je največ točk dosegel Danilo Nikolić 14. Najboljši po statističnem indeksu pa je bil Earl Clark. Slabih 19. minut za domače je na parketu preživel tudi center Alen Omić in dosegel osem točk.