Mahkovic na začetku nove sezone okrepil Krko

Liga ABA 10. Okt 20189:41 > 9:47
KK Krka

Slovenski košarkarski reprezentant Blaž Mahkovic bo odslej igral v novomeški Krki. V dresu košarkarjev iz Novega Mesta bo lahk odebitiral že na sobotni tekmi lige ABA proti Crveni zvezdi.

Kot so zapisali na spletni strani kluba, je predsednik kluba Andraž Šuštarič vesel, da so novomeščani dobili novo in zveneče ime: V KK Krka smo se odločili, da se na položaju krila okrepimo s slovenskim reprezentantom Blažem Mahkovicem. Blaž, ki je odličen vsestranski igralec, se je ekipi že pridružil na treningih, za klub pa bo začel igrati z naslednjim tednom, morda že na sobotni tekmi ABA lige v Beogradu proti Crveni zvezdi. Sicer smo letošnjo sezono odprli brez Marka Jošila, enega izmed naših ključnih igralcev, ki je trenutno poškodovan, vendar pričakujemo, da se bo kmalu vrnil na parket in nas spet navduševal s svojo igro. Ob tej priložnosti bi rad povabil vse navijače in navijačice, da pridete v četrtek spodbujati naše fante v dvorano Leona Štuklja na prvo tekmo NKBM lige, ki jo bo ekipa odigrala proti Petrol Olimpiji,” je sporočil Andraž Šuštarič, predsednik kluba.

Blaž Mahkovic (201 cm, 28 let) je kariero začel v kranjskem Triglavu, nato pa igral še za Škofjo Loko, Helios, Union Olimpijo in Igokeo. Lansko sezono je ponovno odigral v dresu Heliosa in bil s povprečjem 19 točk, 6,4 skoka in 2,9 podaje na tekmo drugi strelec in šesti najkoristnejši igralec Lige Nova KBM. Za reprezentanco je na letošnjih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo zabeležil štiri nastope.

Vesel sem, da sem postal član KK Krka, saj vsi vemo za kako urejen klub gre. Verjamem, da bo naše sodelovanje zelo uspešno in se že veselim prvih tekem,” je ob svojem prihodu dejal Mahkovic.