Krka pred domačimi gledalci ugnala Partizan!

Liga ABA 20. Okt 201819:10 > 19:14
Krka, Danilo Kesić

Krka je v okviru 4. kroga Lige ABA prišla do druge zmage v tem tekmovanju. V Novem mestu je z 80:76 padel beograjski Partizan.

Prva četrtina v dvorani Leona Štuklja je bila zelo izenačena in se je na koncu tudi končala z 18:18. V nadaljevanju pa je Krka prevzela pobudo in tudi vodstvo ter se na odmor odpravila s prednostjo 40:34.

V drugem polčasu so črno-beli stvari hitro postavili na svoje mesto in tudi prešli v vodstvo, a le za točko. Krka je v tretji četrtini dosegla samo deset točk. Na njihovo srečo pa za njih to ni bilo usodno, saj so v zadnji četrtini zaigrali bolje ter vseskozi nadzirali tekmo in na koncu slavili s štirimi točkami prednosti.

Junak Krke je bil Luka Lapornik z 19 točkami. Pri Partizanu je Aleksej Nikolič dosegel pet točk.