Olimpija brez možnosti v Podgorici

Liga ABA 5. Nov 201823:08 > 23:10
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrola Olimpije so na zadnji tekmi 6. kroga Lige ABA izgubili v Podgorici, Budućnost je bila v dvorani Moraća boljša s 85:69.

Gostitelji so začeli odločno in že po minuti in pol igre je Earl Clark povišal na 7:0. Tudi minuta odmora Zorana Martića ni pomaga in Alen Omić je s košem in prostim metom priigral že 14 točk naskoka (22:8). Nekaj več navdiha je bilo pri zmajih v prvi polovici druge tretjine. Roko Badžim je zadel dve trojki zapored in v 14. minuti se je oLimpija približala na 29:23. V zadnjih šestih minutah nato ni dosegla niti točke več. Budućnost je z delnim izidom 16:0 končala polčas in od omdoru so bili slovenski prvaki v izgubljenem položaju (45:23).

Na začetku drugega polčasa so se izbranci Aleksandra Džikića prehitro sprostili. Razigral se je Luka Šamanić in razlika je skopnela na deset točk (48:38). Dražen Bubnić je nato zadel dve zaporedni trojki in popolnoma približal Ljubljančane, v 29. minuti so imeli branilci naslova v Ligi ABA le še pet točk naskoka (58:53). Clark in Filip Barović sta povišala na 64:53 po koncu tretje četrtine.

Jan Špan je pet minut pred koncem zadel izza črte za 70:67 in napovedal napeto končnico, ki pa je ni bilo. Takoj je s trojko odgovoril Suad Šehović, nato pa je bil dvakrat natančen še Edwin Jacskon. Budućnost je povedla z 79:67 in do konca prednost še povišala.

Pri zmajih je bil najbolj učinkovit Dražen Bubnić s 13 točkami, eno manj je prispeval Luka Šamanić.