Rdeče-beli stroj se je sprehodil skozi Stožice

Liga ABA 10. Nov 201818:53 > 18:54
Crvena zvezda mt:s

Petrol Olimpija je v obračunu 7. kroga Lige ABA samo v prvem polčasu držala stik s Crveno zvezdo, ki je v nadaljevanju stopila na plin in se v Ljubljani veselila zmage s 83:60.

Crvena zvezda je z zmago v Ljubljani ostala edina neporažena ekipa in po 7. krogih seveda vodi na lestvici lige ABA. Petrol Olimpija je na drugi strani še petič izgubila in ostaja samo prvi dveh zmagah na sedmem mestu.

Pri Beograjčanih so štirje igralci presegli dvomestno število točk – Billy Baron (15, 6 podaj), Mouhammad Faye (12, šest skokov), Ognjen Dobrić in Mike Zirbes (oba 10).

Pri zmajih je bil daleč najučinkovitejši Scottie Reynolds s 17 točkami in šestimi podaji, drugi strelec je bil Miha Lapornik z osmimi.

Rdeče-beli so nadzorovali celotno srečanje od začetka, če odmislimo kratko obdobje na začetku, ko je imela Olimpija manjšo prednost. Zvezda je na odmor odšla s sedmimi točkami prednosti, do ključne prednosti pa prišla v tretji četrtini, ko je po zaslugi odlične igre na obeh straneh igrišča z delnim izidom 18:3 pobegnila na neulovljivih 19 točk prednosti.

Ekipa Milana Tomića ni popuščala niti v zadnjih deseti minutah in v določenem trenutku vodila tudi s +29 (83:54).

V naslednjem krogu Zvezda gosti Mornar v Beogradu, medtem ko Olimpija gostuje pri Igokei.