Edo Murić vendarle do novega kluba, odslej za Cedevito

Liga ABA 16. Dec 201813:00 > 13:04
fiba.basketball

Zlati slovenski reprezentant Edo Murič je po tem, ko je bil kar nekaj časa brez kluba vendarle okrepil vrste zagrebške Cedevite s katero je podpisal pogodbo do konca letošnje sezone.

Edo Murič, ki je svojo košarkarsko pot začel pri Ljubljanskih Parkljih je nazadnje zastopal barve poljskega kulba Zielona Gora, pred tem pa igral še za Anadolu Efes, Banvit, Partizan, Krko in Škofjo Loko.

Z novo ekipo bo tekmoval tudi v regionalnem tekmovanju ligi ABA, kjer se je že preiskusil v dresu Krke in Partizana. Zagrebška ekipa, ki jo je še lani vodil Jure Zdovc je trenutno na 3. mestu v ligi ABA, tekmujejo pa tudi v EuroCupu.

Po tem ko je v letu 2017 z Banvitom osvojil pokal Turčije, je Murić v sezoni 2017/18 podpisal za veliki Anadolu Efes. Tu je v Evrologi v povprečju dosegal po 2 točke in 2 skoka v dobrih 14 minutah igre, nato pa je decembra prestopil v Zielono Goro. Tu je v Fibini Ligi prvakov dosegal 6,8 točk in 3,5 skokov v 19 minutah igre. V prvenstvu Poljske je v 13 minutah na igrišču v poprečju dosegal 4,6 točk in 1,8 skoka.