ABA: Olimpija spet poražena, Partizan slavil v Stožicah

Liga ABA 29. Dec 201819:00 > 19:03
Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Košarkarji Olimpije so na 13. tekmi Lige ABA izgubili proti Partizanu (66:72).

Prvi polčas je bil zelo izenačen. Ekipi sta bili po prvi četrtini poravnani pri 17, gostje pa so na odmor odšli s točko prednosti (32:33). Partizan je v tretji četrtini zaigral bolje in bil ves čas v prednosti, a ta ni bila nikdar višja kot pet točk. Zmaji so s trojkami v končnici tega dela držali korak z Beograjčani in v zadnjo četrtino vstopili z dvema točkama zaostanka (51:53).

Tudi v četrti četrtini je Olimpija nadaljevala z uspešnimi meti za tri točke in dolgo držala korak s črno-belimi. Pri rezultati 60:61 je Mirza Begić zgrešil dva prosta meta, kar so gostje izkoristili. Jock Landale je dosegel pet zaporednih točk in poskrbel za izenačenje najvišjega vodstva Partizana na tekmi (60:66). Jones in Špan sta domačo ekipo znova vrnila v igro (64:67), a so Ljubljančani nato zapravili napad za izenačenje. Ko je Landale zadel za +5, se je tekma zdela odločena, a se je Olimpija uspela vrniti po nešportni osebni napaki gostov. Pri rezultatu 66:69 je Badžim zgrešil met od daleč, kar je po le enem zadetem prostem metu Marinkovića ponovil še Lorbek, in tekma je bila odločena.

Olimpija je doživela drugi zaporedni poraz v Ligi ABA, skupno pa že devetega.