Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarka

13.01.2019 | 19:45 > 19:52

Olimpija odigrala odlično zadnjo četrtino in zmagala

Košarkarji Petrol Olimpije so v napornem ritmu treh tekem v treh dneh prišli do pomembne zmage. V 15. krogu Lige ABA so v boju za obstanek premagali Mego Bemax z 91:78.

Petrol Olimpija

Srečanje je bilo izenačeno do začetka zadnje četrtine, ko so se zmaji razigrali, in končno odigrali dobro končnico tekme. S 23 točkami je blestel najboljši strelec tekme Domen Lorbek, v zadnjih minutah pa se je z dvema košema izkazal še Igor Tratnik. Olimpija je v zadnjih štirih minutah z delnim izidom 16:5 potrdila zasluženo zmago.

Silovit ritem se nadaljuje že v ponedeljek, ko Olimpijo čaka povratna tekma četrtfinala Pokala Spar. Ljubljančani imajo sicer v naslednjih treh krogih Lige ABA zelo neugoden razpored. 20. januarja gostuje pri Ciboni, nato gosti Budućnost, 2. februarja pa se bo v Beogradu srečala še s Crveno Zvezdo. Do konca rednega dela nato sledijo še tekme z Igokeo doma, FMP v gosteh, Cedevito v Stožicah in za konec s Krko v Novem mestu.