Zvezda brez sijaja v Zagrebu za prvi poraz v sezoni

Liga ABA 26. Jan 201918:19 > 18:53
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Košarkarji Cedevite so v derbiju 17. kroga lige ABA na svojem parketu gladko s 84:68 odpravili Crveno zvezdo, ki je utrpela prvi letošnji poraz v regionalnem tekmovanju.

Izbranci trenerja Milana Tomića so v Domu sportova u Zagrebu doživeli prvi letošnji poraz v ligi ABA. Cedevita je dvoboja v svojo korist nagnila z veliko boljšo igro v drugi in tretji četrtini, pred začetkom zadnjih desetih minut pa vodila že z 29 točkami prendnosti (77:48).

Crvena zvezda, ki je zaigrala brez Maika Zirbesa, Aleksa Radanova in Branka Lazića, je bila v prednosti praktično vso prvo četrtino, na prvi mini odmor pa odšla z zaostankom ene točke.

V nadaljevanju so na igrišču prevladovali domači in iz vseh položajev rešetali koš Beograjčanov. Zvezda je na koncu uspela vsaj nekoliko ublažiti poraz, saj je zadnjo četrtino dobila s 23:14.

Za Cedevito je bila to dvanajsta zmaga v sezoni in je ob petih porazih še naprej druga na lestvici za zvezdo. Pri domačih je s 15 točkami izstopal Jacob Pullen, medtem ko je bil pri gostih s 17 točkami najbolj razpoložen Ognjen Dobrić