Olimpija v drugem polčasu zapravila zmago proti FMPju

Liga ABA 4. Mar 201918:34 > 18:35
Petrol Olimpija

Petrol Olimpija je danes v Beogradu izgubila praktično že dobljeno tekmo proti FMPju s 64:63. V zaključku tekme je Miha Lapornik zgrešil met za zmago.

Moštvo Petrol Olimpije se iz gostovanja pri beograjskem FMP-ju vrača praznih rok. Četa glavnega trenerja Jureta Zdovca je še v tretji četrtini vodila z 12 točkami razlike, nato pa so se domačini, ki so zaigrali brez najbolj učinkovitega igralca Stefana Pota, razigrali, prešli v vodstvo, ob koncu tekme je imel Miha Lapornik priložnost, da z metom za tri točke Zmajem prinese zmago, a je bil njegov met za odtenek prekratek. Beograjčani so se veselili zmage s 64:63.

Obračun, na katerem so ljubljanski košarkarji v tretji četrtini vodili s 43:31, se je odločal v zadnjih 90 sekundah. Moštvi sta v sklepni del tekme krenili poravnani na 60:60, po tem, ko je Petrol Olimpija še tri minute pred tem zaostajala s 53:60. Po minuti odmora je Radoš Šešlija najprej položil žogo za prednost FMP-ja (62:60), sledil pa je odgovor Mihe Lapornika v obliki meta za tri točke Lapornika za točko naskoka Zmajev (63:62). Dvoboj je 25 sekund pred koncem z dvema prostima metoma odločil Marko Radovanović, saj v zadnjih sekundah žoga pri metih Bobana Tomića in Lapornika ni našla poti skozi obroč.

Marvin Jones je vseh svojih 17 točk dosegel v prvem polčasu, temu je dodal še sedem skokov. Lapornik se je ustavil pri 14, Mirza Begić pri 13 in Domen Lorbek pri 11 točkah. Med strelce sta se vpisala le še Tomić (6) in Aleksandar Lazić (2).

V Ligi ABA bodo košarkarji Petrol Olimpije na parket znova stopili v nedeljo, ko ob 17.00 v Tivoli prihaja Cedevita. Redni del sezone v regionalnem tekmovanju bodo Ljubljančani sklenili 17. marca v Novem mestu proti Krki.