Milos Bicanski, Getty Images

Košarka

14.03.2019 | 14.43

Olympiacos odslej v ABA ligi?

Košarkarski klub Olympiacos je pripravljen zapustiti grško košarkarsko ligo, kot poročajo grški mediji pa so vodilni možje kluba iz Pireja že kontaktirali upravo jadranske lige ABA.

Euroleague

Trikratni zmagovalci Evrolige iz Pireja so se po poročanju Live Sport spraševali o pravilih, navodilih in okoliščinah za priključitev v ABA ligo.

Predsednik uprave ABA lige je potrdil, da so v naslednjih dneh že načrtovani sestanki z vodilnimi možmi Olympiacosa.

"Olympiacos nas je kontaktiral v želji, da bi se priključili našemu tekmovanju in če je to sploh mogoče," so sporočili.

Olympiacos in Panathinaikos so v odprti verbalni vojni, potem ko so rdeče-beli ob polčasu nedavnega polfinala grškega pokala zavrnili svoj ponovni prihod na parket, saj so bili nezadovoljni s sodniškimi odločitvami.

Od klubov, ki delujejo izven meja nekdanje skupne države so v ligi ABA že tekmovali izraelski Maccabi, češki Nymburk, bolgarski Levski in madžarski Szolnoki.