Partizan zaustavil Zvezdo in ostal med živimi

Liga ABA 30. Mar 201918:35 > 20:52
KK Crvena zvezda

Košarkarji Partizana so premagali Crveno zvezdo pred svojimi navijači v dramatični končnici s 70:67 in izid v polfinalni seriji Lige ABA izenačili na 1-1. Odločitev o potniku v finale bo padla naslednjo soboto, ko bo v vlogi gostitelja znova Zvezda.

Odločilne točke za zmago Partizana s 70:67 je štiri sekunde pred koncem iz linije prostih metov prispeval Marcus Paige. Crvena zvezda je imela napad za podaljšek, vendar je bil Dejan Davidovac pri metu za tri točke nenatančen in slavje med navijači Partizana se je lahko začelo.

Podobno kot na prvem srečanju polfinalne serije, v kateri so rdeče-beli po podaljšku slavili s 106:101, smo bili tudi tokrat priča pravi drami. Zvezda je imela pred zadnjo četrtino pet točk prednosti, a se je Partizan uspel vrniti in z delnim izidom 5:0 povedel s 65:62. Paige je minuto in 19 sekund pred koncem morda zadel celo ključno trojko, po kateri je Partizan povedel z 68:64.

Na drugi strani je hitro vrnil Billy Baron, nato pa je mirno kri pri prostih metih obdržal Paige in postal glavni junak srečanja.