Zvezda premočna za neprepričljivo Krko

Liga ABA 17. Okt 201618:08 > 18:16
Krka/Drago Perko/kosarka.si

Košarkarji Crvene zvezde so v Novem Mestu brez težav uspeli premagati Krko, ki je dobro igrala le v prvem polčasu, na koncu pa izgubila s 56:67.

Ekipa Dejana Radonjića in aktualni prvaki ABA lige, košarkarji Crvene zvezde so upravičili vlogo favorita v Novem Mestu in vpisali še peto zaporedno zmago v tem tekmovanju, pa čeprav so šele nekaj dni nazaj odigrali težko tekmo proti Darušafaki v Evroligi.

Krka je v tekmo vstopila odločeno in predvsem na krilih Marka Lukovića povesla z 11:4, a je Zvezda uspela hitro ujeti priključek in kmalu prišla do prednosti, ki je ni izpustila do konca tekme. Že na sredini druge četrtine je bilo +10 za redeče-bele, pri Krki pa je v prvem polčasu Luković dosegel 18 točk.

V drugem polčasu je Zvezda še stopnjevala ritem igre, košarkarji iz Novega Mesta pa niso uspeli resneje ogroziti vodstva Zvezde, ki je v zadnji četrtini prišla celo do prednosti s 17 točkami in na koncu razumljivo popustila do končnega rezultata 67:56.

Pri Krki sta bila strelsko najuspešnejša Luković s 24 toččkami in 5 skoki ter Sandi Čebular, ki je prispeval 12 točk.

Gostje iz Beograda so se zanašali na trojico Stefan Jović (14), Marko Gudurić (11) in Branko Lazić (10).

Krka v nedeljo potuje v Zagreb na gostovanje k Cedeviti, Zvezda pa v petek gostuje v Istanbulu pri Galatasarayju v Evroligi, Igokea pa je naslednji nasprotnik v ligi ABA.