ABA: Olimpija po podaljšku zlomila Karpoš

Liga ABA 31. Okt 201623:28 > 23:31
ABA/Karpoš Sokoli/Igor Penevski

Košarkarji Union Olimpije so v zadnjem obračunu kroga v ABA ligi premagali Karpoš Sokole s 87:83. Ljubljančani so šele po podaljšku zlomili odpor debitantov, ki so še vedno brez zmage v regionalnem tekmovanju.

Junak v zmagi Olimpije je bil Brandon Jefferson, ki je odločil obračun s štirimi zadetimi prostimi meti v izdihljajih tekme, potem ko je Dominik Mavra pet minut prej Sokolom omogočil dodatnih pet minut igre in izsilil podaljšek.

V drugi zmagi Olimpije v tekmovanju je bil najuspešnejši Mirko Mulalić z 18 točkami, 16 jih je dodal Jefferson, ki je prispeval še 5 asistenc, Nikola Janković pa je tekmo zaključil s 15 točkami.

Karpoš je na igrišču vodil Dragan Labović z 18 točkami in 6 skoki, Kendrick Perry je dodal 15 točk in 6 skokov.

Olimpija ima v ABA ligi razmerje zmag in porazov 2-4 in še vedno tekmo manj od ostalih rivalov, medtem ko je Karpoš na dnu lestvice s sedmimi porazi in brez zmage.

Ljubljančani v naslednjem krogu gostujejo v Skopju pri predzadnji ekipi tekmovanja MZT.