Olimpija zapravila dobljeno tekmo

Liga ABA 6. Nov 201620:10 > 20:28
aba league

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekočem krogu jadranske lige ABA proti ekipi MZT iz Skopja zapravili dobljeno tekmo, potem ko so že po prvi četrtini vodili za 14 točk. MZT je na koncu v razburljivi končnici slavil s 97:96.

Košarkarji Union Olimpije so v makedonski prestolnici odlično odigrali 35 minut tekme, predvsem je po kvaliteti izstopala prva četrtina, ki so jo Zmaji dobili s 33:19. Drugo četrtino so dobili domači košarkarji in se delno približali Olimpiji, ki je na odmor odšla s šestimi točkami prednosti.

V tretji in na začetku zadnje četrtine so Ljubljančani zopet igrali odlično in si pred zadnjimi šestimi minutami tekme pripravili odlično izhodišče – 15 točk prednosti. Žal pa je v nadaljevanju sledila popolna kapitulacija zeleno-belih, ki so do konca tekme zmogli vsega štiri točke, MZT pa je z delnim rezultatom 15:0 prišel nazaj v igro le štiri minute kasneje.

Končnica je bila zelo napeta, je pa za piko na i slabi zadnji četrtini v ključnih trenutkih izza črte prostih metov grešil tudi Brandon Jefferson, na koncu pa so se košarkarji ekipe MZT Skopje veselili zmage s točko razlike.

V letošnji sezoni je za Zmaje to že četrti poraz z le eno točko zaostanka.

Pri Olimpiji je bil z 19 točkami najuspešnejši Mirko Mulalić, 15 jih je dosegel Nikola Janković. Pri domači ekipi pa je Daniel Clark končal tekmo kot najboljši strelec z 22 točkami, izdatno mu je z 19 točkami pomagal tudi Xavier Thames.

Olimpijo, ki trenutno zaseda 12. mesto na lestvici pa v naslednjem krogu ABA lige čaka še mesto slabši FMP.