Šesti poraz Olimpije v Podgorici

Liga ABA 20. Nov 201619:19 > 19:24
Union Olimpija

Union Olimpija ostaja prikovana na dno lestvice lige ABA, potem ko je v 10. krogu v Podgorici proti Budučnosti izgubila s 74:84. Krka doma brez možnosti proti Igokeii (72:88).

Vodilna Budučnost proti Union Olimpiji ni dopustila presenečenja in po deveti zmagi v sezoni ostaja na vrhu lestvice. Povsem drugačna je zgodba z Ljubljančani, ki so klonili že šestič in ostajajo pri vsega treh zmagah.

Zmaji so že po slabih petih minutah zaostajali z 0:10, a nato ujeli priključek in izenačili na 24. Izbranci Gašperja Okorna so nadaljevali z igro po sistemu toplo-hladno in znova kmalu zaostajali z dvomestnim številom točk (14). Domači v drugem polčasu niso dopustili presenečenja, čeprav so se Ljubljančani nekajkrat nevarno približali in srečanje mirno pripeljali do konca.

Nov poraz je vpisala tudi Krka, ki doma ni imela možnosti proti Igokei (72:88). Crvena zvezda, ki je še edina brez poraza, v ponedeljek doma pričakuje Karpoš Sokoli.