ABA: Mornar proti Krki prekinil niz porazov

Liga ABA 26. Nov 201618:59 > 19:03
ABA, Mornar/MEDIA Pro

Košarkarji Mornarja so v prvi tekmi 11. kroga lige ABA uspeli premagati Krko iz Novega Mesta in tako prekiniti črni niz petih zporednih porazov.

Domača ekipa je katastrofalno vstopila v obračun in novomeščani so v prvem delu dominirali, v drugi četrtini so prišli do svoje najvišje prednosti +13. Košarkarji Mornarja so potrebovali nekaj časa, da so prišli v ritem, a ko jim je to uspelo, so se pričeli nezadržno približevati Krki, ki je na odmor odšla le s točko prednosti, bilo je 47:46.

V drugem polčasu je ekipa trenerja Đorđija Pavićevića konstantno vodila, največ za osem točk. Krka je zapretila na sredi zadnje četrtine, ko je prišla na -3, a so “Barani” zadržali prepotreben nivo osredotočenosti in s trojko Dickersona zaključila tekmo.

Za Mornar je bila to tretja zmaga v letošnji sezoni, toliko jih imajo s tekmo manj tudi FMP, MZT in Olimpija. Krka je zdaj v zlati sredini z izupičkom 5-5.

Pri domačih sta blestela američana Lamont Jones in Lantabia Waller, ki sta Krki natresla vsak po 20 točk.

Pri Krki je Marko Luković dosegel 17 točk (7 skokov), Sandi Čebular jih je dodal 15.