Zvezda v drugem polčasu premočna za Olimpijo

Liga ABA 28. Nov 201620:51 > 21:03
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Košarkarji Uniona Olimpije so s 67:85 izgubili proti Crveni Zvezdi, ki je v tretji in četrti četrtini povsem zasenčila Ljubljančane.

aba league

Danes je v Stožicah v prijetnem vzdušju gostovala edina evroligaška ekipa v jadranski druščini. To je v Stožice privabilo tudi zavidljivo število gledalcev, bilo jih je skoraj 4000. Navijači zeleno-belih so domov odšli razočarani, saj so Beograjčani brez večjih težav premagali Ljubljančane. Crvena Zvezda je odločilno razliko naredila ob koncu tretje četrtine, ko je z dobro obrambo in delnim izidom 11:1 pobegnila na 66:53. Ko je Marko Gudurić v 33. minuti povsem neovirano prišel do polaganja in zadel za 16 točk prednosti, je bilo vsega konec.

Gostje so že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 43:41, skoraj ves čas vodili, a nikoli več kot za osem točk. Gostitelji so v 15. minuti po treh zadetih prostih metih Brandona Jeffersona, celo povedli, kaj več pa niso zmogli. Jefferson je bil najboljši pri Olimpiji, v prvem polčasu je dosegel 14 točk, v drugem pa je dodal samo štiri.

Najboljši pri Crveni Zvezdi je bil z 18 točkami Ognjen Kuzmić, ki je pred sezono prišel iz Panathinaikosa. Zvezda tako ostaja še edina neporažena ekipa v Ligi ABA.

Pred Olimpijo, ki ostaja pri treh zmagah v letošnji sezoni Lige ABA, je izjemno naporen ritem tekem. Do naslednje nedelje bodo odigrali kar osem srečanj, prvo že v sredo, ko jo v Evropskem pokalu čaka gostovanje v Jeruzalemu pri Hapoelu.