Olympiacos tudi uradno zaprosil za igranje v Ligi ABA

Liga ABA 9. Maj 201919:57 > 20:08
Turkish Airlines EuroLeague

Govorice se uresničujejo. Grški velikan Olympiacos je klubom regionalne lige poslal uradno pismo, v katerem je izrazil željo po nastopanju v Ligi ABA.

Vodstvo trikratnega evropskega prvaka si zaradi težav s sodniki in vodstvom tekmovanja želi zapustiti grško ligo. Uradno pismo je prejelo vseh 12 udeležencev letošnje sezone Lige ABA, v njem pa Olympiacos naproša moštva, da na skupščini, ki bo 24. maja, glasujejo za priključitev grškega velikana temu regionalnemu tekmovanju.

“Liga ABA se je v zadnjih letih uveljavila kot eno najbolj prepoznavnih tekmovanj v Evropi. Prepričani smo, da bi znamka, kakršna je Olympiacos, naše znanje in bogate izkušnje učinkovito podprle vaš projekt ter prispevale k rasti in razvoju lige,” je med drugim zapisano v pismu.

O usodi Olympiacosa se bo odločalo na skupščini v Banjaluki, kjer bodo imeli glavno besedo klubi. To je že poudaril predsednik lige Igor Dodik, ki na to tem še dodaja: “Prihod Olympiacosa bi bil zagotovo dober, saj bi dobili nov trg. To bi bila tudi velika stvar za gledalce, ker je Olympiacos vrhunski klub.

Težava bi bila gostovanja, ki bi klubom predstavljala velik strošek, a pri Olympiacosu obljubljajo, da bodo priskrbeli sponzorja, ki bo pokril stroške gostovanja v Pireju.

Mnenje veljakov v ligi je zaenkrat deljeno. Predsednik Partizana Ostoja Mijailović poudarja, da je minimalni pogoj, da se Grki priključijo, vsaj triletno sodelovanje z Ligo ABA. Po njegovem mnenju bi liga s to “okrepitvijo” veliko pridobila, a nekaj tudi izgubila. Odgovorni morajo po njegovem mnenju na vse skupaj gledati skozi oči interesa regionalne košarke. Prvi mož Partizana je razkril, da bi se Ligi ABA rad priključil tudi drugi grški velikan Panathinaikos, a slednji v tem tekmovanju zagotovo še ne bo zaigral v tej sezoni.