Slobodan Subotić prevzel Budućnost

Liga ABA 20. Jun 201922:45 > 22:47
Anthony Au-Yeung/Getty Images

Nekdanji selektor slovenske košarkarske reprezentance Slobodan Subotić je novi trener Budućnosti iz Podgorice.

Dolgoletni izvrstni košarkar Olimpije in Arisa bo tako prvič deloval v rodni Črni gori. Subotić je bil nazadnje selektor Libanona, predtem pa vodil Cibono, Al Rijadi, Aris, Cedevito, Split, Jesi, Olympiacos, PAOK, Panathinaikos, AEK in Iraklis.

Budućnost so v lanski sezoni vodili trenerji. Najprej je ekipi poveljeval Aleksandar Džikić, ki jo je lani popeljal do naslova Lige ABA, nato je na klop sedel Jasmin Repeša, sezono pa je kot trener zaključil Petar Mijović.

Priljubljeni Piksi, ki bo v naslednjii sezoni vodil Budućnost, je največji pečat pustil v Grčiji, kjer je uspešno igral za Aris. S solunskim klubom je petkrat postal državni prvak, dvakrat pa je grško prvenstvo osvojil tudi v vlogi trenerja, ko je v Grčiji vodil praktično vse največje klube. Slovensko reprezentanco je vodil na evropskem prvenstvu leta 2003 na Švedskem.