Prvak lige ABA brez zagotovljenega mesta v Evroligi

Liga ABA 11. Jul 201916:37 > 16:39
Crvena zvezda mt:s

Prvak lige ABA od naslednje sezone dalje ne bo več imel zagotovljenega mesta v Evroligi. Bo pa zato organizator najmočnejšega evropskega klubskega košarkaškega tekmovanje v Evropi podelil tri vstopnice s posebnim povabilom.

Vodstvo Evrolige je na sestanku v Münchnu dokončno sprejelo odločitve, ki bodo začele veljati s sezono 2020/21. Prvak Lige ABA pa ne bo več neposredno uvrščen v najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje, ampak se bo tja lahko uvrstil samo kot zmagovalec Eurocupa oziroma kot ena izmed treh ekip s posebnim povabilom.

Štiri mesta, ki so bila rezervirana za prvaka lige ABA, Španije, Nemčije in lige VTB (tu zraven se ne štejejo lastniki A licence), so bile pretvorjena v tri karte s posebnim povabilom.

Poleg zmagovalca Eurocupa bo odslej v Evroligi zaigral tudi poraženec finala v tem tekmovanju.

V Evroligi bodo v sezoni 2020/21 igrali:
– 11 klubov z A licenco: Real, Barcelona, Baskonia, Fenerbahče, Anadolu Efes, Panathinaikos, Olympiacos, CSKA, Maccabi, Žalgiris in Armani Milano.
– dva kluba z dvoletnim specialnim povabilom: Bayern in Asvel.
– tri ekipe s posebnim povabilo (wildcard).
– finalista Eurocupa.

“V prihodnjih dveh sezonah bo imel prvak Lige Aba mesto v Evroligi. Ta je sprejela nekaj sprememb, vključno z dodeljevanjem mest oziroma licenc. Po novih pravilih ne bo več dostopa v Evroligo prek domače lige. A Liga Aba je dobila zagotovilo, da bo dobila eno mesto prek enega izmed treh posebnih enoletnih povabil,” je dejal podpredsednik lige ABADomagoj Čavlović.