Partizan pripeljal MVP-ja izraelske lige

Liga ABA 24. Jul 20199:25 > 9:26
Dilip Vishwanat, Getty Images Sport

Košarkarski klub Partizan je potrdil velik ulov. V srbsko prestolnico se seli lanski MVP izraelske lige Corey Walden, ki ga je loviko ogromno evropskih klubov.

Ameriški branilec je v zadnjih dveh sezona igral za Hapoel iz Holona, v dresu katerega je blestel predvsem v lanski sezoni, ko je na 35 tekmah v povprečju dosegal po 18,4 točke, 5 asistenc in 3,6 skoka. S to statistiko si je priigral tudi nagrado za najboljšega posameznika v izraelski ligi v sezoni 2018/19.

Pred prihodom v Izrael je Walden igral še za belgijski Telenet Oostende, s katerim je leta 2017 osvojil dvojno krono. Partizanov novinec je predtem igral še v razvojni ligi Lige NBA, a si ni uspel priboriti minut v prvi ekipi Bostona.

Walden je igral tudi univerzitetno ligo in nase opozoril v dresu Stetsona in Eastern Kentuckyja. Pri slednjem je igral med letoma 2012 in 2015.

Črno-beli so pred njim pripeljali še Nemanju GordićaWilliama MosleyjaŽanisa Painersa in Rashawna Thomasa.