Krka brez možnosti v Zagrebu

Liga ABA 11. Dec 201614:10 > 14:12
Cibona/Karla First

Košarkarji Krke so danes v prvi tekmi nedeljskega programa 13. kroga Lige ABA gostovali pri Ciboni, kjer niso imeli resnejših možnosti za uspeh. Na koncu je bil rezultat 88:65 za domače.

Cibona je bila boljša čez celo tekmo in je v vsaki četrtini povečala svojo prednost. Po prvih desetih minutah so vodili za 5 točk, ob polčasu pa že za 17. Krkaše je v drugem delu čakala izjemno težka naloga, ki ji niso bili kos. Drugi polčas so sicer odigrali bolje in ga skupno izgubili za 6 točk, a so vseeno zabeležili visok poraz.

Pri Ciboni je blestel Željko Šakić, ki je zbral 16 točk, 15 jih je dodal Slovenec Žan Mark Šiško, ki je bil še lani član Olimpije. Pri Krki je bil najbolje razpoložen Dominique Elliott, dosegel je 15 točk, dve več kot Curry in tri več kot Sandi Čebular.

Za Krko je bil to osmi poraz v sezoni in zdaj zaseda 7. mesto.