Budućnost osvojila Novo mesto

Liga ABA 8. Jan 201721:10 > 21:18
Facebook

Košarkarji Budućnosti so dobili tekmo 17. kroga Lige ABA v Novem mestu. Krko so premagali z izidom 67:75. Olimpija neuspešna v Črni gori.

Novomeščani so sredi druge četrtine vodili za 10 točk (36:26), šli na polčas s prednostjo petih točk, vodstvo pa nato zapravili. Zadnjič so vodili ob koncu tretje četrtine, ko je Ron Curry zadel za dve točki in svojo ekipo povedel v vodstvo s 55:54. Američanu je uspela tudi lepa blokada:

Nato je sledil delni izid gostujoče ekipe (1:10), po katerem vrnitve za domače ni bilo več. Uspeli so se približati na štiri točke razlike (67:71), a za kaj več jim je zmanjkalo moči.

Najučinkovitejši košarkar Krke je bil Curry z 18 točkami, točko manj je zbral Marko Luković. Pri Budućnosti je bil s 17 točkami najbolj razpoložen Owen Klassen.

Union Olimpija je v Baru grdo izgubila pri Mornarju. Zmaji se domov vračajo s porazom 70:93.