Krka končno do zmage, v Novem mestu padla Cedevita!

Liga ABA 22. Jan 201722:59 > 23:11
Facebook

Košarkarji novomeške Krke so z zmago nad Cedevito prekinili črn niz 10 zaporednih porazov v ligi ABA. Krkaši so blesteli v drugi in tretji četrtini, na koncu pa Zagrebčanom nasuli kar 90 točk (90:86).

Krka je očitno strup za tretjeuvrščeno ekipo v ligi, saj so Zagrebčane premagali še drugič v tej sezoni. S to zmago Krkaši lažje dihajo, zdah so se namreč odlepili iz samega dna lestvice, vsekakor pa bo ta velika zmaga pomagala pri samozavesti varovancev Dejana Mihevca.

Tekma se je sicer za Novomeščane začela slabo, v prvi četrtini so nasprotniku dovolili skoraj 30 točk (19:27), so pa zato precej bolje zaigrali v nadaljevanju in že do polčasa prešli v vodstvo. Do sredine druge četrtine so z delnim rezultatom 23:1 najprej povedli, na odmor pa so odšli s prednostjo šestih točk, ki so jo kmalu po prihodu nazaj na parket še povišali. Po treh četrtinah je domača zasedba, tudi na krilih glasnih navijačev, vodila za kar 16 točk, pred koncem tekme pa povsem popustila. Cedevita je uspela celo izenačiti (81:81), a se je Krka uspela zbrati in dobro odigrati v sami končnici tekme. Rebec je zadel trojko, Dimec pa je zmago potrdil z uspešno izvedenim prostim metom.

Najboljši posameznik tekme je bil Marko Luković, ki je zbral 24 točk in 7 skokov. Blestela sta tudi Matic Rebec in Ron Curry, vseeno pa je v dvorani Leona Štuklja odločilo veliko srce in borba, ki jo je danes pokazala Krka.