Krka ligo ABA začela z domačim porazom

Liga ABA 7. Okt 201922:20 > 22:29
liga ABA

Zadnja tekma 1. kroga je bila odigrana v Novem mestu, kjer je Krka doma doživela poraz proti ekipi FMPja, ki je slavil 75:65.

Krka je prvo tekmo v ligi ABA izgubila pred domačo publiko. V dvorani Leona Štuklja se je zbralo približno 1.200 gledalcev, ki pa niso videli najboljše predstave svojih ljubljencev.

Novomeščani so izgubljali od začetka pa vse do konca. V tekmo so krenili preslabo in premalo odločno, kar so gostje izkoristili in povedli z 11:0. Na koncu pa so prvo četrtino dobili z 21:9. V drugi četrtini se je Krka vendarle prebudila in prišla na samo točko zaostanka, vendar se je razlika spet kaj hitro povečala. Ob polčasu so zaostajali z 38:31.

Drugi polčas je bil podoben kot prvi. Gostje so bili boljši na začetku in v zadnjo četrtino odšli s prednostjo +15, kar pa je bilo za Krko prevelik zalogaj. Tekma se je končala za rezultatom 65:75.

S 17 točkami  je bil Glenn Cosey prvi strelec Krke, drugi tujec v domačih vrstah Gani Oladimeji Lawal jih je dodal 13.