Liga ABA 29. Jan 201718:49 > 18:57
KK Zadar/Facebook

Novomeščani so še drugič zapored slavili proti hrvaškemu predstavniku. Po tem, ko so v prejšnjem krogu doma ugnali Cedevito, so danes do novih dveh točk prišli v Zadru, kjer pa so v prvem polčasu zaostajali za kar 20 točk!

Varovanci Dejana Mihevca so so prišli do zelo pomembne zmage, saj so premagali enega izmed tekmecev v boju za obstanek. Začelo se je slabo, Zadar je že v prvi četrtini dosegel trideset točk, dvakrat toliko kot slovenski predstavnik. V drugi četrtini je prednost narasla tudi na dvajset točk, do polčasa pa je Krka uspela priti na minus 11.

Drugi del pa je bil povsem v znamenju Krke. V tretji četrtini so zaostanek prepolovili, zadnji del tekme pa so dobili s štirinajstimi točkami razlike, tako da so prišli do zmage 83:77. Spet je blestel Matic Rebec, ki je v zadnji četrtini zadel dve nori trojki “iz parkirišča”. Sicer je Rebec zadel kar šest trojk in tekmo končal pri 18 točkah, toliko pa jih je dodal tudi Curry.

Zadar ostaja zadnji, Krka pa je po pomembni zmagi skočila osmo mesto.