Primorska po Crveni zvezdi tudi do skalpa Partizana

Liga ABA 12. Okt 201919:44 > 19:53
ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

Potem ko je Sixt Primorska na superpokalu Lige ABA presenetila Crveno zvezdo, je v drugem krogu Lige ABA prišla tudi do skalpa drugega velikana iz Beograda, Partizana, ki je v Bonifiki doživel sploh prvi letošnji poraz na uradnih tekmah - 68:56.

Sixt Primorska je odčitala košarkarsko lekcijo Partizanu v praktično vseh elementih košarkaske igre in gostom iz Beograda niti v enem trenutku ni dovolila, da bi resneje zapretili.

Slovenski prvaki so imeli že v prvi četrtini 13 točk prednosti (22:9), Partizan je na začetku druge četrtine zaigral nekoliko boljše, vseeno pa je prednost domačih ob polčasu znašala osem točk.

Primorska je v 28. minuti povedla z maksimalnih 18 točk prednosti (52:34) in le malokdo je verjel, da bi Partizan, ki je imel glasno in številčno spodbudo na tribunah, lahko pripravil preobrat. Beograjčani so na krilih serije devetih točk Nemanje Gordića v 37. minuti prišli do minus 8 (62:54), a je Primorska preživela zadnji nalet gostov in prišla do prve zmage v jadranski elitni druščini.

Lance Harris je za Primorsko dosegel 17 točk, Žan Mark Šiško je ob 13 točkah zbral še devet podaj, Marko Jagodić Kuridža pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom (11 točk, 12 skokov), pri Partizanu je bil samo Rade Zagorac dvoštevilčen z desetimi točkami.