Primorska po Partizanu danes še do skalpa Budučnosti

Liga ABA 20. Okt 201922:00 > 22:16

Koper Primorska je na gostovanju pri Budučnosti prišla do druge zaporedne zmage v ligi ABA. Primorci so po Partizanu tokrat ugnali še Črnogorce s 83:80.

Slovenski predstavniki v ligi ABA nadaljujejo z odličnimi predstavami. Potem, ko je včeraj Cedevita Olimpija zmagala še na tretji tekmi, je danes Krka pred domačimi gledalci na kolena spravila Partizan.

Na zadnji tekmi 3. kroga pa je Koper Primorska gostovala v Črni gori pri Budučnosti. To je bila hkrati tudi še tretja težka za varovance Jurice Golemca, ki so v prvem krogu izgubili proti Crveni zvezdi, v drugem doma ugnali Partizan, danes pa so za drugo zmago v ligi ABA na kolena spravili še lanskega finalista in ga v tesni in izenačeni končnici porazili s 83:80.

Domači so bili v prvi četrtini boljši, a so Primorci vseskozi držali priključek z nasprotnikom. Budučnost je na odmor odšla s prednostjo 44:42. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, domači so bili v 3/4 praktično vseskozi v prednosti, v zadnji četrtini pa se je situacija obrnila.

V zanimivi končnici je bila slovenska ekipa vseskozi v prednosti. Pri rezultatu 80:81 je imela Budučnosti priložnost za vodstvo, a so ga zapravili. V naslednjem napadu je Žan Mark Šiško uspešno izvedel oba prosta meta in povišal prednost na 83:80. V zadnjem napadu pa je Justin Cobbs zgrešil met za zmago in Črnogorci so doživeli prvi poraz v ligi ABA. Primorska pa je po Partizanu prišla do še enega velikega skalpa, že na samem začetku sezone.

Junak tekme je bil Marko Jagodič Kuridža, ki je dosegel 22 točk ob 11. skokih.