Uradno: Sean Kilpatrick okrepil Budućnost

Liga ABA 18. Nov 201911:52 > 11:56
FK Budućnost

Ameriški košarkar Sean Kilpatrick, nekdanji igralec Panathinaikosa in številnih NBA ekip, se seli k črnogorskemu prvaku Budućnosti.

Igralec je bil pred časom zelo blizu prestopa v Partizan, zdaj pa se ameriški branilec, ki lahko igra tudi na položaju organizatorja igre, seli k Budućnosti, s katero je podpisal pogodbo do konca sezone.

Kilpatrick je univerzitetno košarko igral v Cincinnatiju, nato pa del kariere preživel v razvojni ligi Lige NBA. Kasneje je bil član Minnesote, Denverja in Brooklyna. Pri slednjem je igral tri sezone in na 109 tekmah v povprečju dosegal po 12 točk, 4 skoke in 2 podaji.

Po sijajni sezoni pri Brooklynu je Kilpatrick podpisal za Milwaukee, nato pa bil še član LA Clippersov in Chicaga. V evropski košarki se je predstavil pri Panathinaikosu, zdaj pa bo torej zaigral za Budućnost, ki si trenutno deli prvo mesto na vrhu ABA lige s Cedevito Olimpijo. Obe ekipi sta po šestkrat zmagali in doživeli po en poraz.