ABA: SRAMOTNA predstava Olimpije v Zadru!

Liga ABA 24. Nov 201921:23 > 21:39
KK Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 8. krogu lige ABA izgubili na gostovanju pri Zadru, ki je ravno proti Ljubljančanom zabeležil prvo zmago v sezoni. In to s kar 101:63.

ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 8. krogu lige ABA v Zadru doživeli pravi polom, katastrofo in sramoto hkrati. V tekmo so krenili zelo ponižujoče do nasprotnika in Zadar jim je odčital pravo lekcijo košarke v svoji dvorani.

Ljubljančani so današnjo tekmo vzeli preveč z levo roko, saj jim je pogled na lestvico najbrž dal vedeti, da bo v Zadru na sporedu ena najlažjih tekem v sezoni. Pa je bilo ravno obratno in takšna ekipa kot je Cedevita Olimpija si takšnih tekem s takšnimi zvezdniki ne sme privoščiti.

Nekaj uvodnih minut tekme je bilo izenačenih. Olimpija je celo vodila s 7:4, potem pa smo v nadaljevanju spremljali samo še enosmeren promet. Ekipna igra, borba in tudi nekaj sreče je pomagalo domačim da so prvo četrtino dobili z 21:11 nato pa so na polčas odšli s prednostjo kar 45:26. Igra Olimpije je bila preveč bleda z veliko napakami, hkrati pa se jim je ustavil tudi met.

V drugem polčasu do sprememb ni prišlo. Hrvati so samo še večali prednost in v nekem trenutku vodili celo s +38. Na koncu pa se je tekma končala z rezultatom 101:63.

Olimpija je doživela drugi poraz v ligi, Zadar pa je prišel do prve zmage.