Pool, Getty Images Sport

Košarka

01.12.2019 | 20.39

Cedevita Olimpija premagala Crveno zvezdo!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v derbiju 9. kroga ABA lige v Stožicah premagali Crveno zvezdo. Ob zadnjem zvoku semaforja je bil na semaforju rezultat 75:64.

Cedevita Olimpija, Crvena zvezda

Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Cedevita Olimpija je v derbiju kroga v Stožicah premagala aktualnega regionalnega in srbskega prvaka Crveno zvezdo, od katere je bila boljša s 75:64. V razmerju zmag in porazov 6-3 so Ljubljančani zadržali 2. mesto, z enakim učinkom kot FMP. Rdeče - beli so v zadnjih treh krogih ABA lige prišli še do drugega neuspeha in so s 5-4 na 7. mestu.

Beograjčani so v prestolnico Slovenije pripotovali po treh zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih (Žalgiris, Mornar, Valencia) in so hitro prišli do 8 točk prednosti - 12:4. Cedevita Olimpija je odgovorila s serijo 8-0, v drugi polovici druge četrtine pa je ljubljanska prednost narasla na +12.

Ekipa Dragana Šakote je do odmora zaostanek uspela znižati na samo -3, 35:32, a so Ljubljančani v drugem polčasu ves čas nadzirali potek obračuna in obdržali prednost, ki je v 39. minuti po košu Maika Zirbesa narasla na neulovljivih 72:60.

Ryan Boatright je bil najučinkovitejši s 17-imi točkami (4/6 za tri), odličen je bil Marko Simonović s točko manj (2/4 za dve, 4/8 za tri, 0/2 prosti meti), ob tem pa je zbral še 7 skokov. Filip Krušlin je dodal 9 točk, Maik Cirbes, Codi Miller-McIntyre in Andrija Stipanović pa po 8.

Cedevita Olimpija v naslednjem krogu odhaja v Pogorico.

V četrtek so v Evroligi odigrali prve štiri obračune 12. kroga Evrolige. Crvena zvezda je v Milanu prišla do tretje zaporedne zmage, Real je doma proti Valencii slavil že sedmič zapored, Maccabi je bil prepričljiv proti Bayernu, v Moskvi pa je Mike James pokopal Žalgiris.

Lewandowski najboljši igralec 5. kroga LP

Napadalec Bayerna Robert Lewandowski je izbran za najboljšega nogometaša 5. kroga Lige prvakov.

Lewandowski se je približal Benzemaju

Robert Lewandowski je na stadionu Rajka Mitića dosegel štiri zadetke. Poljski napadalec je že drugič v karieri na eni tekmi Lige prvakov dosegel tolikšno število zadetkov.

SK1 ob 21.00: Crvena zvezda - Bayern

Kapetan Crvene zvezde Marko Marin pričakuje, da bodo on in soigralci danes proti Bayernu izkoristili prednost domačega igrišča. CZV - Bayern v neposrednem prenosu na SK1.