Tudi Golemac odhaja iz Kopra

Liga ABA 20. Dec 201912:03 > 12:05
ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

Eksodus iz vrst Kopra Primorske se nadaljuje. Potem ko so pogodbo prekinili Marko Jagodić-Kuridža, Lance Harris in Marjan Čakarun, klub zapušča tudi glavni tvorec vseh uspehov trener Jurica Golemac.

Koper Primorska bi si po lanski z lovorikami izjemno plodni sezoni težko zaželela boljšega začetka nove. Primorci so v Ligi ABA med najboljšimi ekipami, odlično so nastopali tudi v državnem prvenstvu, v zadnjih dneh pa iz Obale prihajajo vse prej kot spodbudne novice. Denarja naj bi kronično primanjkovalo, vse bolj je vprašljiv tudi obstoj kluba.

Kot prvi so klavzulo zaradi neizplačevanja pogodbenih obveznosti izkoristili Lance Harris, Marko Jagodić-Kuridža in Marjan Čakarun ter se podali novim izzivom naproti. Trojici je sledil tudi glavni trener Jurica Golemac, ki je klub popeljal do vseh uspehov v zadnjih letih. Ker je pred klubom zelo negotova prihodnost, je jasno, da bodo v prihodnjih dneh sledili novi odhodi. Največ zanimanja je za mladega organizatorja igre Žana-Marka Šiška, bržkone pa bodo tudi preostali igralci poskušali najti nove delodajalce.