MTZ z lahkoto opravil z Olimpijo

Liga ABA 5. Feb 201722:37 > 22:44
KK Union Olimpija

Košarkarji Uniona Olimpije so pred svojimi gledalci doživeli še drugi zaporedni poraz proti makedonskim predstavnikom v ligi ABA. Prejšnji teden so do zmage prišli Karpoš Sokoli, danes še MTZ Skopje (72:91).

Makedonci so pred tekmo zasedali zadnje mesto in so v Ljubljani pripotovali v vlogi avtsajderja, a na parketu ni izgledalo tako. Ljubljančani so vodili z 1:0 in 5:3, to pa je bilo vse kar so zmogli. Gostje so narekovali tempo igre, bili natančni z razdalje, predvsem pa so dobro onemogočali napade Olimpije.

Slednja je igrala katastrofalno v obrambi in nasprotniku dovolila kar 91 točk. Ob polčasu so varovanci Gašperja Okorna zaostajali za devet točk, potem pa je sledila izjemno slaba tretja četrtina, katero je MTZ dobil za dvanajst točk. Tekma je bila praktično odločena, v zadnji četrtini pa so gostje še povišali svojo prednost, ki je ob zadnjem zvoku sirene znašala 19 točk (72:91).

MTZ je s to zmago iz zadnjega štirinajstega mesta skočil na dvanajsto, Olimpija pa je sedma.