Olimpija v Tivoliju do novega skalpa

Liga ABA 22. Feb 201722:18 > 22:25
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Union Olimpija je v 23. krogu Lige ABA doma gostila Budućnost. Zmajem očitno Hala Tivoli ustreza, saj je po Partizanu tokrat padla budućnost. Zeleno-beli so bili boljši z 81:79.

Po nedeljskem slavju v Pokalu Spar, s čimer so ljubljanski košarkarji osvojili sploh prvo lovoriko v dobrih treh letih, so tokrat v domači dvorani prikazali všečno igro. Zeleno-beli so tekmo bolj ali manj ves čas nadzorovali, vendar se jim ni uspelo odlepiti od tekmecev. Izid po polčasu je bil 45:40 v korist Olimpije.

V drugem delu smo videli podobno igro, srečanje pa se je odločilo v zadnjih minutah. Tri minute pred koncem je bilo na semaforju še vedno 73:73, a je nato Nikola Janković dosegel štiri zaporedne točke, s čimer je izid povišal na 77:73. Črnogorci so sicer v zadnji minuti dosegli dve trojki, a zbrani domačini niso popustili in so prišli do desete zmage, s čimer so si zagotovili obstanek v regionalnem tekmovanju.

Najboljši posameznik je bil Janković s 24 točkami in 11 skoki, ki je bil ključen člen ob tokratni zmagi. V prvih 20 minutah je dosegel 15 točk, nato pa ob koncu dosegel nekaj ključnih točk za zmago.

Zmaje do konca rednega dela čakata še dve gostovanji – proti Crveni zvezdi in Zadru, edina preostala domača tekma bo v dvorani Stožice, v goste prihaja Cedevita.