Krka le do polčasa držala stik z Igokeo

Liga ABA 22. Feb 201723:19 > 23:29
aba league

Krka je v sredo gostovala v Aleksandrovcu, kjer je v prvem polčasu še držala priključek z Igokeo. Na koncu so bili domačini prepričljivo boljši s 85:72.

Za Krko je bilo usodnih prvih pet minut tretje četrtine, ko so doživeli pravo nočno moro. V zgolj petih minutah so košarkarji Igokee Krkašem nasuli kar 20 točk in pobegnili na 58:38, s čimer je bila tekma praktično končana. Domači koašrkarji so tekmo nato nadzorovali do konca in si priborili novo zmago.

Na drugi strani se Krka še vedno nahaja na mestu, ki jim trenutno na zagotavlja obstanka – trenutno so namreč na 13. mestu. Krki je sicer v prvem polčasu kazalo veliko bolje. Izid po prvi četrtini je bil sicer 25:18 v korist domačega moštva, a so nato Krkaši v drugem delu stopili na plin. Tik pred piskom sirene je trojko in buzzer beater dosegel Marko Luković, kar pa novomeške zasedbe očitno ni dovolj motiviralo, saj so katastrofalno začeli drugi polčas.

Prvi strelec Igokee je bil s 14 točkami Djordje Milošević, pri Krki pa je bil najučinkovitejši Matic Rebec (14). Krka bo v prihodnjem krogu gostila Mornar Bar.